ZÁKLADNÍ INFORMACE - BASIC INFO       

 

 

Charakteristika závodu:
Nejdelší závod psích spřežení v České republice a jeden z nejtěžších závodů v Evropě má za sebou neuvěřitelnou řadu čtrnácti ročníků a bude mít svou patnáctou reprízu. Extrémní etapový závod psích spřežení na 222 km po hřebenech Orlických hor s jedním povinným bivakem (nocleh na sněhu) je Mistrovstvím ČR v LONGu (dlouhá trať). V roce 2004 proběhl jako Mistrovství Evropy v LONGu i v MIDu. Od roku 2002 je Šediváčkův long jedním ze série čtyř extrémních závodů psích spřežení o titul IRON SLED DOG MAN a ICE DOG. Ostatní tři prestižní závody této série se konají v alpských zemích. Z toho vyplývá i široká mezinárodní účast - na Šediváčkův long jezdí závodníci ze dvanácti evropských států.

Šediváčkův long získal trvalou podporu místních i krajských samosprávných orgánů a pořádá se ve spolupráci s obcí Deštné v Orlických horách. Během předchozích čtrnácti ročníků se podařilo z tohoto závodu po stránce organizace, propagace i bezpečnosti vypilovat dobře fungující a efektivní mechanizmus, odolávající krizovým jevům i nepřízni počasí. Každý závodník je na trati průběžně sledován speciálně vyvinutou digitální technologií. Tento extrémní závod by nemohl existovat bez obětavé práce dobrovolníků a významné sponzorské podpory.

Závod nabízí díky propracované režii výjimečný zážitek všem zúčastněným, závodníkům, psům, divákům, organizátorům i sponzorům. Šediváčkův long je monitorován četnými reportážemi v tisku, přímými vstupy v rozhlase a v televizi, i aktuálními informacemi na webových stránkách závodu. Z každého ročníku je zpracováván profesionální dokumentární film. Šediváčkův long tradičně začíná i končí v osadě Jedlová v obci Deštné v Orlických horách.

 

Kategorie Šediváčkova longu:
LT1, LT2, LTO, pulka, otevření bez rozlišení velikosti spřežení, Vyhlášení MR ČR v čistokrevných: LC1, LA1, otevření bez rozlišení velikosti spřežení. Skiering: zvláštní výbava a výpomoc dle pořadatelů- jen pro zkušené závodníky.

Finanční zajištění závodu:
Vzhledem k extrémní náročnosti organizace Šediváčkova longu vítají pořadatelé jakoukoli finanční, technickou či jinou pomoc sponzorů.

Kontakt na pořadatele závodu: Pavel Kučera, PO Box 35, 38451 Volary, Czech republic, Tel: 00420 602 109 583, E-mail: mueller.kucera@web.de

 

 

 

Informace k XV. ročníku:
Klasický čtyřdenní etapový závod s jedním povinným bivakem. Délka tratě je 222km. Závod je součástí IRON SLED DOG MAN 2011. V průběhu závodu se musheři vydají na noční etapu.

Bivak:
Chata Bedřichovka - Orlické Záhoří. Na bivaku není povolena pomoc závodníkům dalšími osobami ( doghandlery). V případě neuposlechnutí tohoto zákazu následuje diskvalifikace závodníka ze závodu.

  PROGRAM

úterý 25.1. od 15:30  zábavný program pro děti a stánky
do 16:00  přejímka psů
17:00  Slavnostní zahájení
středa 26.1. 10:00-12:00  Start u penzionu Krystina Jedlova na etapu 65 km
20:00  Musherbál
čtvrtek 27.1. 13:00-15:00  Start u penzionu Krystina Jedlová na etapu 65 km
pátek 28.1. 12:00  Start u penzionu Krystina Jedlová na etapu 55 km, cíl bivak
sobota 29.1. 07:00  Start z bivaku - hotel Bedřichovka - Orlické Záhoří - 37 km - Cíl od 10:00 Penzion Krystina Jedlová
15:00  SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ